Menu

Рак передміхурової залози: класифікація та стадії

Лікування раку > Новини > Рак передміхурової залози: класифікація та стадії
Залиште свій номер та отримайте безкоштовну консультацію

Рак простати (мед. Карцинома простати) являє собою злоякісну пухлину. Вона починає розвиватися з клітин передміхурової залози (простати). Простата - чоловічий статевий орган, який грає важливу роль в сексуальному житті кожного чоловіка. При виникненні злоякісних клітин, пухлина розвивається досить повільно і може протягом кількох років не змінюватися і не збільшуватися в розмірах. Але, як і будь-яка злоякісна пухлина небезпечна і може утворювати метастази по всьому тілу.

Класифікація злоякісних пухлин залежить від форми пухлини і того, який характер розміщення мають злоякісні клітини і залізистих структурах, співвідношення епітеліального і сполучнотканинного компонентів в самої пухлини.

До диференційованим (або поділюваних по одному і тому ж фенотипу) формам раку відносять:

  • Аденокарцинома. Злоякісна пухлина виникає з клітин залозистого епітеліального шару;
  • Карцинома плоских клітин. Злоякісна пухлина розвинулася з клітин плоского епітелію;
  • Тубулярная карцинома. Злоякісна пухлина розвинулася з вузьких каналів, які вистелені кубічним або призматичним шаром епітелію. Варто враховувати, що в дрібних просвітах каналів може розташовуватися особливий секрет;
  • Альвеолярна карцинома. Злоякісна пухлина розвивається в кінцевих часіях відділів розгалужених залоз простати.

Статистика свідчить, що більш ніж в 90% випадків рак розвивається безпосередньо в периферичних відділах простати. На відміну від злоякісних утворень, доброякісні розвиваються переважно або в транзиторною, або в центральній частині простати. У чверті всіх зареєстрованих випадків виявляють особливе поєднання і раку, і аденоми. Це явище отримало назву гіперплазії простати.

Стадії розвитку раку простати

У медицині розрізняють 4 стадії розвитку раку, що вражає собою передміхурову залозу:

Стадія 1.
Чи не спостерігаються ніяких клінічних проявів. На даній стадії злоякісні пухлини можуть бути виявлені тільки випадково, при лікуванні сторонніх захворювань або в ході регулярного обстеження.

Стадія 2.
На даній стадії сечовипускання не утруднене, також не виявляються ніяких клінічних ознак. Під час ректального обстеження можна виявити невеликий щільний вузол, який розташовується в передміхуровій залозі. Остаточний діагноз встановлюється після біопсії. На даній стадії виникнення і поширення метастаз досить рідко.

Стадія 3.
Виявляються часті позиви в туалет і гематурія. Збільшується в розмірах злоякісна пухлина, проростає в основу сечового міхура або в області насіннєвих пухирців. У більш ніж 50% випадків виявляються метастази (в районі тазових лімфовузлів, заочеревинних лімфатичних вузлах).

Стадія 4.
Пухлина значно збільшена, має дизурическими розладами. Метастази поширені по всьому тілу - пахових і повздошних вузлах, легенях, печінці, в тому числі і кістках. У крові підвищується рівень кислої фосфатази.

Рак простати може не проявляти свої симптоми тривалий час. Болі в грудях і кістках - ознака приходу четвертої стадії, вони супроводжують розвиток метастаз. Швидка втрата ваги є вірною ознакою прогресуючої стадії розвитку захворювання.

Лікування раку
Onkoimunezer
+38 (050) 358-71-82
Усе буде добре
Ми створили всі умови для вашого якнайшвидшого одужання
Вас обслуговує тільки висококваліфікований персонал
Ми використовуємо тільки найкраще і найсучасніше обладнання
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я